باشگاه خبرنگاران جوان: حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی رئیس ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری، در نشست خبری درخصوص رویت هلال ماه شوال گفت:به احتمال زیاد جمعه اول ماه شوال و روز عید سعید فطر است
معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه احتمال رویت در مناطق جنوبی بیشتر است، اظهار داشت: پیش‌بینی‌ها این است که اگر شرایط مساعد باشد و نتیجه‌ای به دست آید، طبیعتاً جمعه 25 خرداد ماه جاری اول ماه شوال خواهد بود و اگر نتیجه‌ای بر خلاف این به دست آید، توسط ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری اعلام خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی درباره همخوانی تقویم شمسی با قمری، افزود: در این سالها گاهی داشتیم که خلاف تقویم پیش آمده است، اما چند وقتی است که در تنظیم تقویم با نظرهای مقام معظم رهبری پیش می روند و با حضور کارشناسان مجرب تنظیم می شود.

وی ادامه داد: 120 گروه روز پنج‌شنبه مصادف با روز 29 ماه مبارک رمضان برای دیدن ماه هلال ماه شوال اقدام می‌کنند.

رئیس ستاد استهلال ماه در پایان گفت: گاهی برای مردم سوال است که چرا رویت هلال دیر اعلام می شود، باید بیان کرد که رویت ماه در غروب صورت می گیرد و چون شب اول، توقف ماه توقف در آسمان کوتاه است، دیر تر اعلام می شود، همچنین اینکه چون اعضای گروه رویت ماه در کوهستان هستند، مسیر های ارتباطی دشوار است و طی فرایندی این اعلام صورت می گیرد.

باشگاه خبرنگاران جوان: حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی رئیس ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری، در نشست خبری درخصوص رویت هلال ماه شوال گفت:به احتمال زیاد جمعه اول ماه شوال و روز عید سعید فطر است.

——————-

خبرگزاری تسنیم: سرخیو بوسکتس به خوسپ ماریا بارتومئو به خاطر حرکت اخیرش در آستانه آغاز جام جهانی طعنه زد. رئیس باشگاه بارسلونا در مصاحبه اخیرش اعتراف کرده که دوست دارد امسال لیونل مسی و هم‌‌تیمی‌هایش در تیم ملی آرژانتین قهرمان جام جهانی شوند و به این ترتیب موفقیت مسی را به دیگر بازیکنان ملی‌پوش بارسلونا ترجیح داده است
خبرگزاری تسنیم: سرخیو بوسکتس به خوسپ ماریا بارتومئو به خاطر حرکت اخیرش در آستانه آغاز جام جهانی طعنه زد. رئیس باشگاه بارسلونا در مصاحبه اخیرش اعتراف کرده که دوست دارد امسال لیونل مسی و هم‌‌تیمی‌هایش در تیم ملی آرژانتین قهرمان جام جهانی شوند و به این ترتیب موفقیت مسی را به دیگر بازیکنان ملی‌پوش بارسلونا ترجیح داده است.

بوسکتس در پاسخ به این سؤال که خودش چه تصوری از دلیل بارتومئو برای حمایت از آرژانتینی‌ها دارد، عنوان کرد: هر کسی برای خودش یک گزینه محبوب دارد که می‌خواهد موفق باشد. بارتومئو هم به خاطر علاقه به لئو (مسی) و ماسچرانو که تا چند ماه پیش برای بارسلونا بازی می‌کرد، طرفدار آرژانتین شده است.

بوسکتس در واکنش به اظهارات بارتومئو و طرفداری او از آرژانتینی‌ها گفت: حرف‌های او عجیب بود، چون او در بارسلونا بازیکنانی با ملیت‌های مختلف دارد و می‌توانست سیاستمدارانه‌تر درباره این موضوع صحبت کند. نمی‌دانم. باید از خودش دلیل اینکه چرا چنین حرفی زده است را بپرسید. شاید او در آرژانتین اقوام و خویشاوندانی دارد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *